Bonusy ke kurzu

Tady jsou pro vás připraveny veškeré bonusy ke kurzu. Najdete zde následující:

  1. Ebook Jak na vizualizaci a komunikaci u dětí s autismem včetně materiálů, které k němu náleží
  2. Video na téma Obtíže s jídlem u dětí s PAS
  3. Video na téma Nácvik na WC u dětí s PAS
  4. Balíček strukturovaných úkolů do začátku
  5. Celkem šest úryvků z odborných i beletristických knih o výchově
  6. Online setkání s odborníkem na téma příspěvek na péči

bonus č.1

eBook JAK NA VIZUALIZACI A KOMUNIKACI U DĚTÍ S AUTISMEM

Tento eBook vám nabídne nesčetně ukázek z praxe, ve které se dá vizualizace využít opravdu na mnoho způsobů. Součástí jsou i praktické doplňující materiály. Vše si můžete stáhnout níže.

Ebook JAK NA VIZUALIZACI A KOMUNIKACI U DĚTÍ S AUTISMEM
Praktický průvodce vizuální oporou plný informací i praktické inspirace.

TAHÁK DO ZAČÁTKŮ
Je tu pro všechny z vás, kteří se nechcete v praxi prokousávat znovu eBookem, abyste našli ty správné konkrétní rady do začátku

KOMUNIKAČNÍ PAS
Praktický
průvodce, který s vaším dítětem půjde tam, kde jej ještě tolik neznají.
Ucelená forma informací pro nové pečující.

VIDEO
Na reálné situaci v něm uvidíte, jak vypadá čtení v piktogramech.
A také jak velká může být radost dítěte, které, byť nemluví, rozumí.

bonus č.2

video OBTÍŽE S JÍDLEM U DĚTÍ S PAS

Téma, které pálí opravdu mnoho rodičů dětí s autismem. Vybíravost v jídle, odmítání nových potravin, nevhodné návyky nebo neschopnost usedět u jídla. Proč se to děje a co může pomoci? Více se dozvíte ve videu!

bonus č.3

video NÁCVIK NA WC U DĚTÍ S PAS

Naučit naše děti chodit na nočník nebo na záchod může být opravdu náročné a může to trvat velmi dlouho. Kdy s tréninkem vlastně začít? A jak můžeme dítěti tuto nesnadnou disciplínu ulehčit? Poslechněte si ve videu.

bonus č.4

BALÍČEK STRUKTUROVANÝCH ÚKOLŮ DO ZAČÁTKU

Chystáte se na výrobu nebo koupi strukturovaných úkolků pro děti, ale zatím zkrátka nestíháte? Nevadí. Pod tlačítkem najdete balíček aktivit, se kterými můžete začít. Najdete v nich inspiraci a potřebnou pomoc do časů, kdy člověk neví, co dřív.

Autorkou těchto aktivit je Eva Hufová z projektu Porozumím autismu. Její e-shop je plný velmi hezkých materiálů – sama je maminkou chlapce s autismem, a tak přesně ví, co je potřeba. Celkem osm materiálů ke stažení najdete níže, stačí kliknout na obrázek.

Součástí všech materiálů jsou též podmínky použití. Prosím o respektování těchto autorských práv a přeju příjemně strávený čas s dětmi nad úkolky!

bonus č.5

videa: ŠEST ÚRYVKŮ Z ODBORNÝCH I BELETRISTICKÝCH KNIH O VÝCHOVĚ

Za léta praxe se synem jsem přečetla nesčetně knih. Mnohé z nich mi nabídly momenty velkého uvědomění, jako když vám zapadnou dílky do skládačky. Byť mým největším učitelem zůstává Kuba, ráda si o autismu a celkově o výchově čtu.

Možná jste nadšený čtenář jako já, možná ne. Ať je to jakkoliv, přináším vám ukázky ze šesti různých knih. Šest úryvků, které se mi zapsaly do srdce.

bonus č.6

ONLINE SETKÁNÍ S ODBORNÍKEM NA TÉMA PNP

Jestliže máme doma dítě s neurovývojovou poruchou, což autismus bezesporu je, je naprosto v pořádku žádat o příspěvek na péči. Přesto to mnoho rodičů nedělá. Snad se stydí, říkají si, že by nevěděli, jak na to, nebo mají pocit, že to vlastně až tak nepotřebují.

Patříte mezi ně? Nebo jste už o příspěvek žádali a teď vás nemile překvapilo rozhodnutí o konkrétní výši? Co celý proces obnáší a jak ideálně postupovat třeba i v případě odvolání?

Na všechny tyto otázky budeme odpovídat v samostatném online setkání. K tématu jsem si přizvala Zuzku Růžičkovou, která má za sebou léta praxe v tomto oboru v sociálních službách a sama má holčičku s autismem. Je to tedy odborník na slovo vzatý!

Termín setkání i odkaz na něj včas najdete v e-mailu a v Událostech ve skupině na FB.

Máte ke kurzu nějaké otázky?

Neváhejte mi napsat! Můžete mě kontaktovat e-mailem na zuzka@zuzanadvorackova.cz nebo ve zprávách na sociálních sítích: