PĚT KROKŮ KUPŘEDU: praktické tipy pro rodiče malých dětí s autismem

Minikurz pro rodiče ZDARMA

7. - 11. března 2022

poznáváme autismus minikurz

Načerpejte praktické rady do vašich začátků na cestě s autismem. Usnadní život vám a hlavně vašemu dítěti.

Cítíte se zahlcení už samotnou informací o autismu u vašeho dítěte? Máte co dělat s návalem emocí a vůbec nevíte, jak si na to zvyknout a čím začít?

Takové ty začátky zpravidla jsou. Říká se sice, že malé děti znamenají malé starosti, ale po diagnostice vám to jako rodičům dětí na spektru takto rozhodně nepřipadá. Dostanete základní informace a nekonečný seznam toho, na čem je vhodné pracovat.

Hlava je zavařená a den má jen dvacet čtyři hodin! Rozumím tomu a sama si na ty pocity moc dobře pamatuju.

Proto nabízím první pomoc: minikurz právě pro vás – pro rodiče malých dětí s autismem. Probereme v něm vybraná témata, která pálí mnohé z vás. Pomůžu vám pohnout se z místa.

Čtyři témata, kterými se budeme zabývat

Zuzana Dvořáčková - poznáváme autismus

Komunikace a porozumění

Nastolit vzájemnou funkční komunikaci s dítětem nemusí být snadné. Popovídáme si o tom, jak se k tomuto postavit a čemu se v komunikaci směrem k dítěti vyhnout.

Zuzana Dvořáčková - poznáváme autismus

Jídlo

Děti s autismem jen výjimečně nepatří mezi vybíravé strávníky a mnozí rodiče se tím trápí. Existují ale cesty, které můžou vést k pokrokům (a lepším rejstříkům jídel). Ráda vám je představím.

Zuzana Dvořáčková - poznáváme autismus

Nácvik hygieny

Zbavit se plen může být běh na dlouhou trať a mnohé rodiče trápí. Proto mám pro vás tipy, kdy a jak tento nácvik zahájit, a proč některé běžné postupy u našich dětí zkrátka nefungují.​

Zuzana Dvořáčková - poznáváme autismus

Volba školky

Jak víme, že dítě ve školce dostane tu správnou péči? Můžeme mít pochybnosti. Probereme, na co se při volbě dívat, jakou roli sehrává SPC a jak dítě na začátky předškolní docházky připravit.

A co poslední pátý den?

Na závěr minikurzu budeme mít živé vysílání. Zodpovím v něm vaše otázky a řeč bude i o připravovaném kurzu Vychováváme děti s autismem I., jehož jarní běh je doslova na spadnutí!

Organizace minikurzu

Poznáváme autismus

Minikurz proběhne v uzavřené skupině na Facebooku, na kterou dostanete odkaz v e-mailu hned po přihlášení, abyste si mohli zažádat o členství. To vám bude schváleno tři dny před začátkem minikurzu.

Každý den minikurzu pak dostanete připomínku i do vaší e-mailové schránky – tak, aby vám nic neuteklo. A co přesně vás v těchto pěti dnech čeká?

O lektorce

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Jsem Zuzka Dvořáčková a i já jsem byla, podobně jako vy, na počátku autismem zcela nepolíbená.

Před mateřstvím jsem se svého muže jednou zeptala: „A myslíš si, že to zvládnu? Budu dobrá máma?“ Vůbec jsem netušila, jak velká zkouška mě čeká. V čem bude potřeba obstát.

Narodil se nám Kuba a už po prvním roce bylo jasné, že je trošku jiný. Diagnóza dětského autismu na sebe nenechala dlouho čekat.

Narozena ve znamení Berana a odhodlaná synovi co nejlépe pomoct jsem se dala do urputné práce. Četla jsem, vzdělávala se, chodila na konzultace a hledala cokoliv, co bylo dostupné a mohlo nás podpořit.

Syn dnes chodí do páté třídy běžné základní školy a na své cestě se  posunul mílovými kroky, stejně jako já.

Proto dnes své zkušenosti a vědomosti předávám dalším rodičům a pečujícím, abychom společně pomohli našim dětem zazářit. Více si o mně můžete přečíst či poslechnout TADY.

Nejtěžší je začít

Autismus není něco, co lze „vyléčit“. Řadu náročných obtíží s ním spojených lze ale vhodným přístupem opravdu zmírnit. Nebojte se začít. Nejlepší čas je PRÁVĚ TEĎ. Těším se na vás!

Chci se zapsat!

Napadá vás, že by se tato nabídka mohla hodit i někomu ve vašem okolí?

Pak určitě sdílejte odkaz na tuto stránku. Případné dotazy k minikurzu ráda zodpovím. Stačí napsat na zuzka@zuzanadvorackova.cz nebo prostřednictvím zpráv na sociálních sítích. Díky!