Vychováváme děti s autismem I.

Online kurz pro rodiče

Provedu vás světem autismu našich dětí tak, ať mu porozumíte.
Pomůžu vám udělat první kroky a využít postupy léty ověřené.

V tuto chvíli není možné do kurzu vstoupit.  Proběhne u něj řada úprav a znovu bude dostupný a k zakoupení pravděpodobně od června / července 2023. Pokud vás program zajímá a nechcete si termín hlídat, nechte to na mně. Vyplňte formulář níže a já vám ráda informace o znovuotevřeném kurzu i o jeho detailech zašlu do e-mailu.

Má vaše dítě čerstvou diagnózu autismu, nebo vám řekli, že je na hranici autistického spektra?
Netušíte, jak s novou skutečností naložit? Kde se ptát na rady a jak pomoci svému dítěti?
Jak se srovnat s tím, že mé dítě má hendikep? Čím si na této cestě pomáhat a jak vytrvat?

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Možná jste tam, kde já před lety. Možná o autismu nevíte prakticky
nic a bezpečně víte jen to, že máte strach, jak a jestli to zvládnete.
Zvládnete. A já vám s tím ráda pomůžu! Nabízím vám online kurz

Vychováváme děti s autismem I.

Získáte v něm vyčerpávající odpovědi na vaše otázky! Své vzdělání, zkušenosti a příběh naší rodiny s autistickým Jakubem jsem vložila
do čtyřtýdenního programu. Programu, který vás povede, podpoří a dodá naději i sílu.

Co si z kurzu odnesete?

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Poznání PAS

Vše, co se dozvíte, vychází ze života a nabízí principy, díky nimž pochopíte, co autismus vlastně znamená a jak k němu přistupovat.

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Jasnou cestu

Dostanete konkrétní tipy do praxe, příležitost uspořádat si své myšlenky a priority a dále podle nich postupovat.

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Podporu

Ve skupině rodičů s podobným osudem najdete empatii a porozumění jinak nepřenosných pocitů. Nebudete na to sami.

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Povzbuzení

I vy to dokážete! Pocítíte naději i to, že můžete být tvůrcem vaší cesty s dítětem
a nikoliv obětí.

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Inspiraci

Naše děti jsou každé jiné a přece všechny hodně podobné. Vzájemné sdílení dobré praxe je k nezaplacení.

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Náskok

Dostanete příval informací, které nemusíte googlit ani číst v knihách. Čas je vzácný! Slibuji, že to navíc báječně uteče!

Čtyři týdny: jaká témata vás v nich čekají?

1. Rodičovské emoce

Čím prochází rodič, jehož dítě dostalo diagnózu autismus? Jak důležitá je psychohygiena a na co se soustředit?

2. O autismu samotném

Co to znamená autismus a jak se projevuje? Co se o něm rádo tvrdí a kolik je na tom pravdy? Jak je to s odlišností ve vnímání smyslů?

3. První kroky směrem k dítěti

S čím můžete začít, aniž by to vyžadovalo hromadu pomůcek nebo terapeuty? Jak pomoci dítěti k lepšímu porozumění a vzájemné komunikaci?

4. Terapie

Jak vhodně zvolit terapii pro vaše dítě? A jakou roli v terapeutickém procesu sehrává rodič?

Co o kurzu říkají jeho absolventi?

Celkově hodnotím kurz jako velmi obsahově hodnotný. Vyhovovala mi struktura, tempo kurzu, přehlednost, videa i texty měli přiměřenou délku tak, aby to mohla pročítat
a poslouchat i vysosaná a unavená matka:) Obsah byl tvořen tak, že nezahlcoval zbytečnostmi, naopak byly vypíchnuty ty nejdůležitější věci, které byly jasně a stručně řečeny. Největší hodnotou je, že jsou to věci
z praxe a pro mě tam byla strašná spousta aha momentů, tipů a inspirací, i když už mám nějaké knihy načteny a zajímám se o PAS déle.
MICHAELA
Milá Zuzko, chtěla bych moc poděkovat za celý kurz. Byl našlapaný informacemi, inspirací i povzbuzením, což jsou všechno věci, které všichni potřebujeme. Je toho tady opravdu tolik, že se ke kurzu budu ještě dlouho vracet, než všechno vstřebám. Tvůj projev mě uklidňoval, působíš dojmem hlubokého vhledu, vždycky jsem se těšila hlavně na videa. Ještě jednou moc děkuji, jsi skvělá!
MARCELA
Obsah kurzu odpovídal nabídce, informace byly pestré, užitečné a z různých zdrojů. Vyhovovalo mi, že můžu postupovat vlastním tempem. Každý den jsem se mohla těšit na nové informace. Vyzdvihuji péči, s jakou jsi, Zuzko, odpovídala na dotazy na Facebooku i během všech online setkání. Z celé komunikace byla cítit zodpovědnost, s jakou k tématu přistupuješ, a snaha pomoci nám rodičům i našim dětem. Oceňuji upřímnost, otevřenost a rady/tipy z praxe, které nebyly vydávané
za "jedinou možnou cestu". Z kurzu si odnáším zejména psychickou vzpruhu a motivaci: že v tom nejsem sama, vím, kam se mám obrátit pro pomoc. Také užitečné a praktické informace
a tipy, jak s dítětem pracovat tak, aby to zohledňovalo jeho specifika a posouvalo ho to dále ve vývoji.
DAGMAR
Kurz nám doslova nalil krev do žil, když jsme přešlapovali s manželem na jednom místě a nebyli jsme schopni posoudit, kde začít a na koho se obrátit. U Zuzky v kurzu jsme se setkali s vřelým přijetím a nekonečným porozuměním. Skupina rodičů, která pravidelně sdílela své (často velmi podobné) zkušenosti, na nás působila jako přátelé, na které se můžeme kdykoliv obrátit. Každý přidal část svých zkušeností a Zuzka nás vším mistrovsky vedla. Dostali jsme mnoho materiálů, které byly jednoduše sestaveny tak, aby předaly podstatné informace a zároveň nesebraly hodiny času. Nyní jsme začali s terapiemi a prací především doma a vidíme, že to posunulo v mnohém jak syna, tak nás. Děkujeme mnohokrát za vše 🙂
MARIE BŘEZINOVÁ
Od A do Z. Startovací balíček, se kterým už se nebudeš nikdy cítit ztracený. Jestli jsi měl mlhu a viděl obraz zatím jen v siluetě, tak dnes už stojíte proti sobě a jasně se vidíte. Teď si jen už stačí stoupnout vedle sebe a hledět stejným pohledem před sebe. Máš vše, co jsi doteď neměl.
PETR NĚMEC
Obsah bol veľmi hodnotný, celkove spracovanie bolo super, zrozumiteľné, vysvetlené, človek si nepripadal stratený, naopak všetko dávalo hlavu aj pätu. Byť medzi ľuďmi podobného osudu bolo veľmi príjemné, necítila som sa taká sama (že len ja toto riešim)..všetky poznatky, príbehy, rady ma nabili veľkou energiou
a ďakujem za ne.
JANA VIDLIČKOVÁ

Jak to bude probíhat?

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Kurz se koná v členské sekci na webu, ke které dostanete přístup po zaplacení kurzovného. Doplňující platformou pro kurz je také uzavřená facebooková skupina, ve které lze vznášet dotazy, diskutovat a sdílet zkušenosti. Nejste fanouškem sociálních sítí? Nevadí – vaše dotazy vítám i v e-mailu a jsem vám k dispozici.

Obsah kurzu bude ve formě textů, videí či dokumentů na daná témata. Denně také přehled aktuálního obsahu najdete ve svých e-mailových schránkách.

Vždy v pátek proběhne společné setkání přes ZOOM, ve kterém zodpovím vaše další otázky k tématům týdne a společně spolu nasdílíme dojmy a postřehy uplynulých dnů.

Je fér říct, že
TENTO KURZ NENÍ PRO TY, CO OČEKÁVAJÍ INSTANTNÍ ŘEŠENÍ.
Chci vám usnadnit začátky, ale práci za vás odvést nemůžu.
Proto je kurz PRO TY, CO JSOU OCHOTNI PRACOVAT SAMI NA SOBĚ A HLEDAT NOVÉ CESTY, i když to může znamenat dřinu.

Jak to celé vzniklo

Zuzana Dvořáčková – poznáváme autismus

Jsem Zuzka Dvořáčková a i já jsem byla, podobně jako vy, na počátku autismem zcela nepolíbená.

Před mateřstvím jsem se svého muže jednou zeptala: „A myslíš si, že to zvládnu? Budu dobrá máma?“ Vůbec jsem netušila, jak velká zkouška mě čeká. V čem bude potřeba obstát.

Narodil se nám Kuba a už po prvním roce bylo jasné, že je trošku jiný. Diagnóza dětského autismu na sebe nenechala dlouho čekat.

Narozena ve znamení Berana a odhodlaná synovi co nejlépe pomoct jsem se dala do urputné práce. Četla jsem, vzdělávala se, chodila na konzultace a hledala cokoliv, co bylo dostupné a mohlo nás podpořit.

Syn dělal nádherné pokroky a já se po pár letech přistihla, že jsem se už někam posunula. Že už můžu pomáhat dalším rodičům, protože i když jsem svůj přístup považovala za normální a automatický, pochopila jsem, že všichni to tak nemají. A že tu pomoc potřebují právě od někoho, kdo šel tou cestou před nimi.

Proto jsem nakonec vytvořila tento kurz. Předávám v něm to, co
na začátku pomohlo nejen nám, ale i mnohým jiným rodinám. Spojila jsem své učitelské a komunikační dovednosti, léty nabyté speciálně-pedagogické vědomosti a hlavně životní zkušenosti, které mohou inspirovat i vás.

Zajímá vás více informací o mé osobě? V tom případě SE PODÍVEJTE SEM.

Jak se lidem se mnou pracuje?

Dokázala jsi skvěle uvést do tematiky, citlivě z pohledu rodiče a zároveň erudovaně z pohledu odborníka. Sleduji vás už delší dobu, četla jsem tvé online knihy a tvůj přístup se mi líbí. Mám z tebe dojem, že máš na problematiku výchovy dítěte s PAS zdravý pohled, v tom smyslu vybrat si jednu cestu a tou jít. To mě hodně inspiruje. Váš přístup mi otevřel oči, zklidnil mě a obsah kurzu je pro mě taková struktura, co mám řešit, což mi dodává vnitřní klid.
MARKÉTA
Myslím si, že jsi velmi empatický člověk, plný zkušeností, jelikož víš, jak se vlastně cítím, protože tím vším jste si s Kubíkem prošli. Moc se mi líbila tvá videa, kde bylo všechno srozumitelné a chápu, že bylo velice obtížné poskládat jednotlivé úseky, aby to dalo hodnotný celek. Je vidět, že jsi velice energický člověk a zároveň trpělivý.
N. Š.
Jsi naprosto skvělá! A to myslím opravdu upřímně. Příjemně se posloucháš, jsi empatická, vtipná, pohotová. Vždycky ses snažila povzbudit, pozitivně naladit, i když sama žiješ v každodenním kontaktu
s Kubíkem a věřím, že to pro tebe bylo hodně náročné.
KATEŘINA PUKOWIEC
Jsi skvělá lektorka, příjemná, pozitivní, máš velmi příjemný vysoký hlas, který se velmi dobře poslouchá, skvěle se vyjadřuješ, působíš přátelsky a mile.
LUCIE

Co všechno kurz zahrnuje?

  1. Videa, texty či doplňující dokumenty v PDF.
  2. Mou intenzivní podporu v komentářích i případně vašich vlastních příspěvcích a dotazech.
  3. Pravidelná setkání přes Zoom a možnost zhlédnout záznamy zpětně.
  4. Osnovu a checklist na každý týden pro lepší orientaci v kurzu.
  5. Po skončení kurzu ještě dalších třicet dnů mé podpory a konzultací ve skupině – tak, ať máte prostor vše zpracovat a nechat doznít ve svém tempu.
  6. Časově neomezený přístup do členské sekce na webu.
  7. Několik dalších příjemných bonusů.
Provedení kurzu se mi moc líbilo a vyhovovalo mi hlavně to, že bylo přehledné, strukturované a nabité informacemi cennými (nejen) pro rodiče autistických dětí. Bohužel jsem se nemohla zúčastnit Zoom setkání, ale naštěstí tady byla možnost přehrát si videa později. Zuzčin přístup v kurzu byl velmi vstřícný a pohotový, nápomocný všem maminkám, které potřebuji v této náročné době těsně před nebo po diagnóze autismu svého dítěte podpořit.
ÚČASTNICE KURZU
Projev kultivovaný, k věci, žádné zbytečné omáčky kolem. Přístup hodnotím velice kladně - je vidět, že víš,
o čem mluvíš a že v dobré víře předáváš informace dále, aby ostatní měli cestu "snazší", resp. aby se dříve mohli věnovat tomu podstatnému a nemuseli procházet všechny možné zdroje, ze kterých by často mohli
i čerpat ne zcela vhodné informace.
TOMÁŠ

FAQ aneb na co se nejčastěji ptáte

1. Musím být u počítače vždy přesně v určitý čas?

Určitě nemusíte. Materiály a celý obsah kurzu jsou po přihlášení do členské sekce okamžitě dostupné a vy si je můžete projít, kdykoliv se vám to hodí. Jediné, co je online a ve stanovený čas, je společné setkání na Zoomu. I z toho se ale pořizuje záznam, který dostanete na váš e-mail, pakliže se nemůžete účastnit živě.

2. Je mé členství v uzavřené skupině na FB nutnou součástí?

Určitě ne. Jsem si vědoma, že ne všichni používáme sociální sítě, nebo jsme jejich příznivci. Nicméně tam bude probíhat cenná diskuse, sdílení a komunikace v rámci skupiny, která je vždy velmi nápomocná a podpůrná. Pro ty, kdo by přesto do skupiny nevstoupili, je tady ale určitě možnost doptávat se mě a konzultovat věci s kurzem spojené prostřednictvím e-mailu.

3. Jak dlouho budu mít přístup do členské sekce a do FB skupiny?

Přístup je neomezený. V členských sekcích se za čas může navíc objevit něco nového, různé aktualizace a doplnění, a to vše vám zůstane dostupné bez omezení. U skupiny na FB je to totožné a bude k nahlížení bez omezení. Pouze po skončení kurzu bude pozastavena a nebude možné v ní pak klást dotazy nebo komentovat, lajkovat apod.

4. Jak časově náročné to je, dá se to stíhat i s malými dětmi?

Určitě dá! Je jen na vás, kdy si vyhradíte čas na přečtení textu nebo zhlédnutí videa. Více než 30 minut denně vám to nezabere.

5. Můžu se kurzu zúčastnit jako pedagog či asistent pedagoga?

Je mi líto, ale nemůžete. Přestože metodika je stejná i pro školství a jistě by byla k užitku, v kurzu jsou diskutovány velmi soukromé věci a některá témata jsou zaměřená primárně na rodinné prostředí. Má to být ryze bezpečné místo, a právě proto je kurz výhradně pro rodiče.

6. Lze kurz platit i na splátky?

To bohužel není možné.

7. Kdy bude další běh; jak často se kurz koná?

V této podobě se koná pravděpodobně naposledy, tzn. s online setkáními, doprovodnou FB skupinou, ve společný čas a v uzavřené komunitě. Do budoucna přejde do verze „evergreen“; obsah kurzu (přístup do členské sekce) bude ke koupi kdykoliv, podobně jako když si koupíte třeba eBook. Jako uživatelé pak budete veškerý obsah čerpat dle svých časových možností a priorit. Zmizí tím však velká výhoda uzavřené komunity, společné motivace, sdílení. Online setkání zcela zmizí, nebo se budou konat pouze několikrát do roka pro kohokoliv, kdo kurz zakoupil. Skupina na FB už také nebude zakládána.

 

Vaše dotazy ke kurzu najdete zodpovězeny také v TOMTO VIDEU.

Chci dostat informace o znovuotevření kurzu

Pokud máte už v tuto chvíli otázky ohledně kurzu, neváhejte mi napsat!

Můžete mě kontaktovat e-mailem na zuzka@zuzanadvorackova.cz
nebo oslovit prostřednictvím zpráv na sociálních sítích: