Martina Taubrová: Důležité je opečovat sebe

Zuzana Dvořáčková

Co jsou vlastně Bachovy esence? Je tato terapie pro každého a jak se volí její užívání? Může pomoci dětem či dospělým s poruchou autistického spektra? A na co si dávat pozor, jestliže hledáme praktika Bachových esencí?

Na tyto i mnohé další otázky mi odpovídala Martina Taubrová, mezinárodně registrovaný praktik Bachových esencí a zároveň lektorka této metody v ČR.

Bachovy esence, tedy doplňková terapie podle dr. Bacha, patřila dlouhodobě mezi metody, které mi různí rodiče zmiňovali v souvislosti s péčí o jejich dítě na spektru; v převážné většině pak šlo o pozitivní zkušenosti. Pro další rozhovor o terapiích jsem proto tentokrát zvolila právě tento směr, o kterém jsem, upřímně, sama doposud nic moc nevěděla.

Martina Taubrová v oboru pracuje už dlouhá léta a její poznatky jsou velmi cenné. V rozhovoru je přímá, nemaluje vzdušné zámky, ani neslibuje zázraky, a to se mi líbí. Každé dítě s autismem je jiné a metoda mu může a zároveň nemusí pomoci. Martina tady zároveň (možná trošku nečekaně) klade důraz na rodiče a jejich péči o sebe, jejich duševní zdraví a celkovou pohodu, což se, jak říká, mnohdy odráží na dítěti samotném.

V tomto bodě ale i v dalších se naše přístupy velmi prolínají. Rozhovor uběhl jako voda a já věřím, že pro vás to bude stejně příjemné povídání, jako bylo pro mě.

Pro spuštění videa stačí kliknout na obrázek:

Martinu Taubrovou najdete na webu www.bachovyesence.cz, případně na jejích profilech na Instagramu či Facebooku.

Mezinárodní webové stránky o této metodice jsou na TOMTO ODKAZU.