Online klub aneb virtuální rodičovská skupina

Online klub Poznáváme autismus SPOLU je tu pro vás, pokud na své starosti či radosti už nechcete být sami. Je to bezpečný virtuální prostor, ve kterém tvoříme komunitu právě my, rodiče dětí s autismem, a to ve společném porozumění a vlídné atmosféře.

V klubu vítám všechny, kteří chtějí společně načerpávat síly, inspiraci i praktická doporučení, ať už se týkají našich dětí či nás rodičů. Je v něm místo pro vzájemnou podporu v těžkých situacích stejně jako pro sdílení radosti z těch nejdrobnějších pokroků.

Neexistuje univerzální návod, který vám ohledně dětí s autismem nabídne spolehlivý postup, a který ke zdárným výsledkům stačí prostě aplikovat v praxi. Je tu ale něco, co pomůže vždy: síla rodičovské komunity, která má navzdory pestrosti a různosti autistického spektra mnoho společného a může si navzájem pomoci. Stanete se její součástí i vy?

Co v klubu najdete?

12 měsíců v roce = 12 měsíčních témat

Každý týden: inspirativní příspěvek na téma měsíce

Každý měsíc:

  • 1x online setkání na téma měsíce
  • 1x online setkání s odborníkem na téma sociálních dávek pro osoby s hendikepem 
  • dočasně dostupné záznamy těchto setkání v audio verzi


Průběžně:

  • knižní i filmové tipy, okénka na dotazy, tipy na pomůcky, odborníky, zdroje a další
  • přednostní odpovídání na vaše zprávy

Kdo vás bude v klubu provázet?

Jsem Zuzka Dvořáčková a i já jsem rodič dítěte s autismem. Od synovy diagnózy uplynulo už víc než deset let a já jsem za tu dobu načerpala nejen nepřeberné osobní zkušenosti, ale taky odborné znalosti, přehled v problematice a schopnost nacházet souvislosti a možná řešení tam, kde je ostatní třeba nevidí.

Je spousta rodičů, kteří se nemají na koho obrátit s prosbou o radu v té či oné situaci. Stejně tak je řada těch, kteří neví, kde čerpat a jak poznat důvěryhodné informace a ověřené postupy.

Mít dítě s autismem navíc přináší často až moc osamělosti a pocitu izolace; v mých očích je proto moc důležité, aby rodiče cítili, že v tom nejsou sami, aby měli reálnou oporu nejen v tom, jak dítě vést a podpořit ho v rozvoji, ale hlavně taky v tom, jak celou situaci dlouhodobě zvládat po psychické stránce.

Proto jsem vytvořila online klub jako místo, které vám dodá nejen informace a inspiraci, ale taky vás podrží psychicky. V klubu budeme společně růst, radovat se i nacházet potřebnou podporu.

Chcete se o mně dovědět víc? VYDEJTE SE TUDY.

Online klub se stane vaším útočištěm, budete-li chtít. 

Budete si tam moci povídat, možná občas poplakat nebo postěžovat, a docela určitě se tam spolu všichni i zasmějeme. Vyřešíme všelijaké situace a zodpovíme otázky z různých oblastí.

Jste více čtenář / posluchač a introvert? V pořádku.

Rádi si povídáte a těšíte se na lidi na stejné vlně? Taky v pořádku!

Prostor je tu pro každého a čerpat v něm můžete přesně to, co potřebujete, ve svém tempu a po svém.

Online klub funguje na české, uživatelsky nadmíru příjemné, platformě Forendors. Nahlédnete? Těším se na vás uvnitř!

Chtěli byste o klubu vědět víc, máte k němu otázky? Nebojte se mi napsat na zuzka@zuzanadvorackova.cz. Ráda vám vše vysvětlím.