Živé přednášky

Dáváte přednost vzájemnému setkávání? Láká vás živá akce, beseda?
Aktuálně nabízím tyto přednášky:

DÍTĚ S AUTISMEM V BĚŽNÉ ŠKOLCE

O podstatě autismu a jeho častých projevech ve věku docházky do školky. O častých omylech a mýtech spojovaných s dětmi na spektru. Jak se může školka připravit na příchod dítěte s PAS? Jakou roli hrají rodiče? Jak řešit krizové situace? Proč a jak zařazovat vizuální podporu a motivaci?

DÍTĚ S AUTISMEM A ŠKOLA: PŘÍBĚH Z PRAXE

Jak se může škola připravit na příchod dítěte s PAS? V čem mohou pomoci rodiče? Co dítěti umožní zvládat docházku lépe a kde může nastat zádrhel? Jaká je role asistenta pedagoga? Jaké jsou hlavní principy v komunikaci s dětmi s PAS? Jak řešit krizové situace? Příklady vizuálních pomůcek, doporučená literatura.

ODLIŠNÉ SMYSLOVÉ VNÍMÁNÍ U DĚTÍ S AUTISMEM ČI BEZ AUTISMU

V jakých oblastech a jak se tato odlišnost ukazuje? Co se dá v jednotlivých případech dělat, aby nedocházelo ke zbytečné frustraci a vyčerpání? Proč je tak důležité znát senzorická specifika dítěte ve školce a škole? Jak se s tím dá pracovat právě tam? A co na to všechno říkají samotní dospělí lidé s autismem?

Nevybrali jste si téma? Máte zájem o jiné? Napište mi a domluvíme se k maximální možné spokojenosti!

Prostor na dotazy a sdílení konkrétních situací je samozřejmostí. V případě nepříznivé situace je možná také online varianta.

Na setkáních vítám pedagogy, asistenty pedagoga, školní psychology, speciální pedagogy ale také rodiče. Veškeré informace jsou vhodné a k užitku jak pro školy běžné, tak pro ty speciální.

Cena bude stanovena dle dojezdové vzdálenosti a vašich případných specifických požadavků.

Jak mě hodnotí dosavadní posluchači?

Zuzana vystoupila v říjnu 2020 na naší konferenci Vzděláváme děti s PAS pro vyučující z celé České republiky. Nezalekla se změny formátu, k níž jsme museli s ohledem na prudce se horšící epidemii přistoupit v podstatě na poslední chvíli, a skvěle se vypořádala s vystoupením v přímém online přenosu ve virtuálním studiu. Především byl ale její příspěvek vysoce erudovaný a zároveň ryze praktický. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat, protože Zuzana má potenciál měnit situaci dětí s PAS v českém vzdělávacím systému k lepšímu.
ZUZANA LABUDOVÁ
ředitelka Osvětové besedy o.p.s.
Pokud se rozhodnete investovat svůj čas do jakékoliv akce, pod kterou je podepsaná Zuzka Dvořáčková, tak budete spokojeni. Dostanete určitě více, než očekáváte. Zuzka je k danému tématu vždy precizně připravená a stejně jako já i vy jistě zažijete momenty, kdy si budete říkat: „Ano, už tomu rozumím, to dává mi smysl, to chápu, to musím vyzkoušet...“ A protože Zuzka má nejen nastudováno, ale hlavně zažito, tak ji žádná otázka nezaskočí, a proto i debaty na konci jsou velmi živé.
KATEŘINA FICKOVÁ
Rodinné centrum Provázek
Před nedávnem jsem se zúčastnila besedy o dětech s PAS. Přednášela nám máma dítěte s touto diagnózou, Zuzka Dvořáčková. Vyprávěla nám zážitky se svým synem, a hlavně nám popsala každodenní obrovskou snahu obou rodičů postavit syna na vlastní nohy a naučit ho samostatnosti, důležité pro jeho budoucí život. Všechny ty zkušenosti a vydřené poznatky jsou cestou k pochopení a rozvoji každého dítěte a nedocenitelnou pomůckou pro každého rodiče, pedagoga, vychovatele. Zuzčiny rady pomáhají, umožňují lidem se starat, vychovávat a pečovat bez slepých uliček.
SOŇA
asistent pedagoga
Zuzka Dvořáčková přednášela na naší škole speciálním pedagogům a asistentům pedagoga. Mnohé z nás s dětmi s PAS pracují, jiné se s nimi setkaly v minulosti, přesto jsme v přednášce objevily každá pro sebe něco nového. Zuzka mi opět potvrdila to, že každé dítě s autismem je jiné, a je třeba neustále hledat, jak s ním komunikovat.
EVA ŠČOBÁKOVÁ
pedagog

Máte zájem o přednášku?

Vyplňte jméno a e-mail a já se vám do 48 hodin ozvu.

Vaše kontaktní údaje budou použity jen pro vyřizení tohoto dotazu.

Případně mě kontaktujte rovnou na e-mail či telefonicky. Těším se na setkání s vámi!
e-mail: zuzka@zuzanadvorackova.cz, tel.: +420 724 480 631